Konsolidacja i oddłużenie z komornikiem??? cz.1

Komornik a konsolidacja długówCzy mając komornika lub znaczne opóznienia w spłatach kredytów jest wogóle sens szukać i starać się gdzieś o konsolidacje swoich zobowiązań, albo o tak zwany kredyt oddłużeniowy?

Na pewno należy unikać wszelkich pożyczek prywatnych, pożyczki polskiej dobrej itp.  i naciągaczy próbujących wyciągnąć jakieś pieniądze przed załatwieniem czegokolwiek.

Może wydaje się to nierealne ale okazuje się że nawet w tak beznadziejnej sytuacji można próbować jakoś ogarnąć to co się przydarzło.

Są co najmniej 2 instytucje oferujące kredyty oddłużeniowe. Oto pierwsza z nich:

Chyba najpewniejszym rozwiązaniem w trudnej sytuacji wydaje się SKOK. Ale nie każdy… Z tego co sam wiem i tam kieruje klientów, Skok Silesia Centrum oferuje pożyczki konsolidacyjne na maksymalny okres do 5 lat na warunkach nieco droższego kredytu niż np. Skok Stefczyka ale dalej koszty są nieporównywalnie mniejsze niż pożyczek prywatnych itp. Oczywiście trzeba mieć zdolność na tą konsolidacje to wkońcu tylko 5 lat. Plusem jest to że w Skokach nie ma rekomendacji T więc zdolność jest liczona inaczej niż w bankach- tym samym zazwyczaj jest większa.

Drugim rozwiązaniem jest kredyt oddłużeniowy pod zastaw nieruchomości. Oczywiście trzeba mieć takową, ale tylko działkę budowlaną lub dom, mieszkanie, działka rolna odpada.

Oprocentowanie to ok 12 % w skali roku.Maksymalny okres kredytowania 10 lat. Co ważne: kwota kredytu plus odsetki nie mogą przekroczyć wartości nieruchomości .

Wymagane dokumenty w zasadzie standardowe, zaświadczenia o stanie kredytów, dokumenty dochodowe i osobiste, decyzja jest podejmowana dość szybko w wypadku kredytu pod hipotekę nawet w tydzień, bo Nie jest to duży SKOK.

Czy to działa? Na pewno, jeśli masz zdolność. Mój kolega ok 1 miesiąca temu otrzymał tam konsolidacje chociaż ma komornika i umowę na czas określony… pracownicy tez podkreślają że nie zamykają drzwi przed takimi klientami. Może się zdarzyć że wymagany będzie poręczyciel ale naprawdę myślę że warto o to powalczyć jeśli jest szansa na spłacenie zadłużenia.

Kamil Rzepecki

Od 2008 roku jestem związany z finansami. Zajmuje się pożyczkami i kredytami. Piszę porady z zakresu pożyczania i oddłużania.

Dodaj komentarz