Bank Pocztowy – nowy kredyt dla wybranych zawodów

Bank PocztowyBank Pocztowy nie robił chyba za dużo szumu wokół siebie bo i nie było powodu. Bank nastawiał się raczej na promocję rachunków osobistych czy usług dla seniorów w tym niewielkich pożyczek gotówkowych.Było tam tanio, ale fakt że zwykły klient musi przestawiać dla kwoty powyżej 20 000 zł poręczyciela nie napędzał na pewno sprzedaży i wolumen nie rozrósł się raczej do wielkich rozmiarów, wydaje się że większość klientów to dalej emeryci dla których odbiór emerytury od listonosza został zastąpiony…odbiorem emerytury u listonosza, bo w końcu taka opcja w banku pocztowym jest:) Przecież bank jest na każdej poczcie…

Jednak Bank Pocztowy w połowie kwietnia wprowadził do swojej ofert nowy produkt, który powinien grupę klientów poszerzyć chodzi o kredyt gotówkowy dedykowany przedstawicielom wolnych zawodów.

O taki kredyt w Banku Pocztowym, mogą ubiegać się przedstawiciele wybranych zawodów. Chodzi między innymi o wolne zawody, np. adwokatów, aptekarze, księgowi.Warunkiem jaki trzeba spełnić jest przedłożenie dokumentu potwierdzającego prawo do wykonywania zawodu.

Co ciekawe, dochód osoby która ubiega się o taki kredyt może pochodzić z tytułu umowy o pracę, kontraktu menadżerskiego czy prowadzonej działalności gospodarczej.

W ramach oferty oprocentowanie kredytu wynosi 13,99% w skali roku a prowizja za jego udzielenie to 3%. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Środki z kredytu można wykorzystać na dowolny cel, także na spłatę innych zobowiązań.
Kwota kredytu może wynieść nawet 150 000 zł.

Ewenementem jest to że kredyt może być udzielony aż na 150 miesięcy. Do 17-krotności miesięcznych zarobków netto Bank Pocztowy nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń od potencjalnego kredytobiorcy.

Co ciekawe podobna oferta w Banku Pocztowym skierowana jest do osób pracujących w sektorze państwowym. Tam warunku są podobne – maksymalna kwota to 150 000 na 150 miesięcy, jednak oprocentowanie jest niższe wynosi nieco ponad 12 % . O ten kredyt starać się mogą np. żołnierze, policjanci, urzędnicy , nauczyciele itp.
Dla innych osób niestety jak na razie takie warunki są w Banku Pocztowym nieosiągalne, a szkoda.

Kamil Rzepecki

Od 2008 roku jestem związany z finansami. Zajmuje się pożyczkami i kredytami. Piszę porady z zakresu pożyczania i oddłużania.

Dodaj komentarz